با ردیابی كاربران؛

پلیس آمریكا از گوشی هوشمند معترضان ضد آنها استفاده می نماید

پلیس آمریكا از گوشی هوشمند معترضان ضد آنها استفاده می نماید

به گزارش توسعه نرم افزار پلیس آمریكا به جای صدور حكم جلب معترضان، از اطلاعات جمع آوری شده توسط گوگل و شركت های مشابه برای شناسایی و ردگیری آنها استفاده می نماید.به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از سی نت، گوشیهای هوشمند مورد استفاده معترضان آمریکایی دریایی از اطلاعات را در اختیار پلیس و دستگاه قضایی ایالات متحده قرار می دهد و از همین طریق می توان برای مقابله با معترضان اقدام نمود.
پلیس با استفاده از داده های مربوط به موقعیت مکانی سیستم عامل اندروید گوگل، می تواند تمامی افرادی که در یک تجمع حضور داشته اند را شناسایی کند و از این طریق معمولاً عابران پیاده و رهگذران و معترضان واقعی قابل تفکیک نیستند و پلیس به صورت کور و فله ای با همه آنها برخورد می کند.
بررسی های بنیاد غیرانتفاعی مرزهای الکترونیک آمریکا نشان داده است شناسایی و دستگیری هزاران نفر از معترضانی که در ۱۰ روز اخیر در تجمعات گوناگون شرکت کرده اند از راه برنامه ها و سیستم عامل اندروید گوگل صورت گرفته و اداره مبارزه با مواد مخدر آمریکا مجوز استفاده از امکانات کنترل و نظارت دیجیتال خویش را برای شناسایی و کنترل معترضان صادر کرده است.
دسترسی به تاریخچه موقعیت های مکانی کاربران گوگل و تطبیق این سوابق با محل شکل گیری تجمع های اعتراضی به پلیس امکان می دهد تا معترضان احتمالی را شناسایی و دستگیر کند.
گوگل معمولاً این اطلاعات را در صورت دریافت حکم قضائی یا درخواست پلیس بدون مقاومت چندانی عرضه می دهد، هر چند در ظاهر مدعی است از حریم شخصی کاربران خود پشتیبانی می کند. از همین رو ضروریست معترضان آمریکایی در زمان حضور در محل اعتراض ها از به همراه بردن گوشیهای هوشمند اجتناب کنند.

1399/03/17
14:33:44
5.0 / 5
2719
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
devsoft