طی نامه ای به نمایندگان مجلس یازدهم صورت گرفت

درخواست فعالان حوزه فاوا برای تشكیل كمیسیون فناوری اطلاعات و اقتصاد دیجیتال در مجلس

درخواست فعالان حوزه فاوا برای تشكیل كمیسیون فناوری اطلاعات و اقتصاد دیجیتال در مجلس

توسعه نرم افزار: تعداد 354 از فعالان حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات كشور طی نامه ای خواهان تشكیل كمیسیون « فناوری اطلاعات و اقتصاد دیجیتال» در مجلس شورای اسلامی شدند.


به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایسنا، در قسمتی از این نامه خطاب به نمایندگان این دوره از مجلس شورای اسلامی آمده است:
«معتقدیم تکنولوژی های جدید و خصوصاً فناوری اطلاعات و ارتباطات قادر می باشد در بیشتر شئون زندگی و ارکان اقتصادی کشور تاثیر گذاشته، اثربخشی و کارایی هر بخش را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. در صورتیکه درک صحیحی از این مفهوم در مسئولین و قانون گذاران کشور پدید آید، می توان متصور بود که شعار سال یعنی «جهش تولید» با همین نگاه و استفاده درست از ابزارهای فناورانه مُحقق شود و دور از انتظار نیست که بتوانیم اقتصاد کشور را به کمک صنعت ICT متحول و ایران عزیزمان را به یکی از قدرتهای برتر اقتصادی منطقه و بلکه دنیا تبدیل نماییم.
به رغم نقش مهمی که فناوری اطلاعات و ارتباط در مناسبات سیاسی، اقتصادی و امنیتی جهان ایفا می کند، همیشه در سالهای گذشته شاهد بی مهری مسئولین به این صنعت و فعالین آن بوده ایم که با کمک شما در این دوره امیدواریم شاهد رفع مشکلات و رونق بیش از پیش این صنعت باشیم؛ ان شاءالله.
اقتصاد دیجیتال نمود جدیدی از اقتصاد دانش بنیان و مبتنی بر تکنولوژی های جدید است که با تاکید بر دانش و خلاقیت جوانان کشور در حال توسعه و بالندگی است. بنابر این انتظار می رود که حمایتهای قانونی و مالی که برای سایر حوزه های فناوری صورت گرفته است برای صنعت ICT با نگاه تاثیر بر اقتصاد-و نه یک صنعت حاشیه ای لوکس- تعمیم یابد.
در همه دنیا این صنعت برای تکمیل زنجیره خود نیاز به ارتباط مستمر بازرگانی و مالی با سایر کشورهای دنیا دارد و به همین سبب تصمیمات خلق الساعه در جلوگیری از واردات یا صادرات محصولات و خدمات مرتبط، ضررهای جبران ناپذیری برای این صنعت در بر خواهند داشت.
فعّالان بخش خصوصی فناوری اطلاعات و ارتباطات با امضای ذیل این نامه حمایت خودرا نسبت به تشکیل «کمیسیون فناوری اطلاعات و اقتصاد دیجیتال » اعلام می دارند و تمام همت خودرا برای حرکت در جهت سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی و اقتصادی درونزا و برونگرا به کار خواهند گرفت. از جانب دیگر از شما تقاضا دارند که موانع و مشکلات موجود را با شنیدن حرف فعالان صنعت و استفاده از ظرفیت قانونی موجود پیگیری و تا رفع کامل آن مجدانه تلاش نمایید.»
منبع:

1399/03/12
22:30:51
5.0 / 5
2791
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
devsoft