دانلود كدام اپلیكیشن ها در قرنطینه ركورد زد؟

دانلود كدام اپلیكیشن ها در قرنطینه ركورد زد؟

توسعه نرم افزار: باتوجه به شیوع گسترده و بحران پاندمی ویروس كرونا و اعلام قرنطینه از طرف دولت كشورهای مختلف، خیل عظیمی از كاربران در سراسر جهان به سمت و سوی استفاده از اپلیكیشن های موبایلی روی آوردند تا بتوانند علاوه بر رفع نیازهای خود، اوقات فراغت خودرا نیز سپری كنند.


به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایسنا، برمبنای تازه ترین آمار و گزارش های پخش شده، کارشناسان و پژوهشگران فعال در موسسه تحقیقاتی حسگر تاور به معرفی برترین اپلیکیشن های دانلود شده توسط کاربران موبایل در سراسر جهان در ماه گذشته میلادی، آوریل ۲۰۲۰، پرداخته اند که در این میان اپلیکیشن زوم (Zoom) موفق شده است رتبه نخست این رده بندی را به خود اختصاص دهد. پس از آن نیز اپلیکیشن تیک تاک (TikTok)، فیسبوک، واتساپ و اینستاگرام توانسته اند در رتبه های دوم تا چهارم پردانلود ترین و محبوب ترین برنامه های موجود در فروشگاههای آنلاین و اینترنتی بایستند.
طبق اطلاعاتی که که در وب سایت Digital Information World نیز آمده است، اپلیکیشن زوم که به کاربران امکان برقراری تماس تصویری و ویدیویی را می دهد، توانست رکود جدیدی بزند و ۱۳۱ میلیون دانلود را به نام خود به ثبت برساند. این رقم ۶۰ برابر بیشتر از تعداد دانلودهای این اپلیکیشن در زمان مشابه سال قبل یعنی آوریل ۲۰۱۹ میلادی است. بیشترین میزان استقبال و دانلود از طرف کاربران آمریکایی با ۱۸.۲ درصد و هندی با ۱۴.۷ درصد بوده است.
اپلیکیشن تیک تاک نیز که یک پلت فرم ویدیومحور محبوب به حساب می آید و به کاربران امکان ثبت، ضبط و اشتراک گذاری ویدیوهای کوتاه و جذاب را می دهد، با ۱۰۷ میلیون دانلود توانسته در رتبه دوم محبوب ترین برنامه در فروشگاههای اپ استور و پلی استور قرار بگیرد. میزان استقبال و دانلود این برنامه نسبت به زمان مشابه سال قبل ۲.۵ برابر رشد کرده است. بیشتریم میزان استقبال از طرف کاربران هندی با ۲۲ درصد و آمریکایی با ۹.۴ درصد بوده است.


منبع:

1399/03/03
14:20:12
5.0 / 5
2644
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
devsoft