اپلیكیشن رصد كرونا در انگلیس با بهره گیری از بلوتوث

اپلیكیشن رصد كرونا در انگلیس با بهره گیری از بلوتوث

توسعه نرم افزار: اپلیكیشن اختصاصی انگلیس برای ردگیری و شناسایی افراد مبتلا به كرونا در حال طراحی است و پیش بینی می شود ظرف دو تا سه هفته آینده در دسترس عموم قرار بگیرد.به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از زددی نت، طراحی این اپلیکیشن با همکاری شرکت ان اچ اس ایکس صورت می گیرد. دولت انگلیس اعلام نموده که عموم مردم این کشور باید از اپلیکیشن ردگیری کرونا در سطح ملی استفاده کنند تا بتوان به کاهش شیوع ویروس مذکور امیدوار بود.
اپلیکیشن مورد اشاره با بررسی موقعیت جغرافیایی افراد مبتلا به کرونا به سایرین در مورد عبور از محله های آلوده به این ویروس یا رد شدن از کنار مبتلایان به کرونا آگهی می دهد. بر این اساس افراد می توانند مسیرهای ایمن تری را در حین رفت و آمد در مناطق مختلف انتخاب کنند تا احتمال ابتلای آنها به کرونا کمتر شود. اپلیکیشن مورد اشاره بر اساس استفاده از فناوری بلوتوث عمل می کند.
دولت انگلیس امیدوار است حداقل ۶۰ درصد از مردم این کشور اپلیکیشن مورد اشاره را نصب کرده و مورد استفاده قرار دهند تا بتوان ویروس کرونا را مهار کرد.
پیش از این شرکت های گوگل و اپل از همکاری با یکدیگر برای عرضه اپلیکیشنی مشابه آگاهی داده و برخی کشورها هم از استفاده از آن استقبال کرده بودند. اما انگلیس بر استفاده از یک برنامه بومی و داخلی اصرار دارد.

1399/02/13
23:54:40
5.0 / 5
2943
تگهای خبر: برنامه , شركت , فناوری , گوگل
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
devsoft