تاثیرات كرونا بر گوگل

تاثیرات كرونا بر گوگل

توسعه نرم افزار: انتشار گزارش مالی كوگل نشان میدهد كه شیوع گسترده ویروس كرونا در سه ماهه نخست سال جاری میلادی تاثیر چندان زیاد و قابل توجهی بر درآمدزایی آن نداشته است.


به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایسنا، آلفابت، شرکت مادر گوگل اخیرا گزارش مالی جدیدی را از سه ماهه نخست سال ۲۰۲۰ میلادی منتشر نموده که نشان داده است درآمدهای این شرکت بر خلاف شیوع گسترده ویروس کرونا نسبت به مدت مشابه سال قبل بیشتر از پیشبینی ها بوده و ۱۳ درصد رشد و افزایش یافته است.
درآمد این شرکت در سه ماهه منتهی به مارس ۲۰۲۰ میلادی، ۴۱ میلیارد دلار بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۳ درصد بیشتر ثبت و گزارش شده است.
همین طور درآمد خالص آلفابت در این بازه زمانی ۶.۸ میلیارد دلار بوده که در مقایسه با سه ماهه نخست سال ۲۰۱۹ حدود ۲.۶ درصد رشد یافته است. سود عملیاتی این شرکت در اولین فصل و سالجاری میلادی ۱۹ درصد رشد را تجربه کرده است.
به عقیده خیلی از کارشناسان و تحلیل گران فعال در حوزه فناوری اعتقاد دارند که شیوع و همه گیری ویروس کرونا در سه ماهه نخسال سالجاری میلادی تاثیر قابل توجهی بر میزان درآمدزایی و سودآوری این غول تکنولوژی ایجاد نکرده است و پیشبینی می شود که تبعات منفی آن بیشتر در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ گریبانگیر آلفابت شود.
طبق گزارش وبسایت ۹to۵google، ساندار پیچای، مدیر ارشد اجرایی شرکت گوگل در این خصوص خاطرنشان کرده است: در زمان شیوع گسترده ویروس کرونا و خانه نشینی شهروندان در کشورهای مختلف جهان، مردم بیش از هر زمان دیگری به خدمات و سرویسهای ما (گوگل) نیاز دارند.
روث پورات، مدیر ارشد مالی گوگل نیز عنوان کرد: بیشترین بخش های درآمدزای این شرکت در مدت زمان بحران کرونا، درآمدهای ناشی از کاوشهای گوگل، یوتیوب و سرویس فضای ابری (کلاد) بوده که منجر به رشد ۱۳ درصدی درآمد آلفابت شده است.
وی البته در ادامه اظهارات خود اضافه کرد: در کنار همه این موارد، گوگل در بخش تبلیغات با کاهش قابل توجهی در میزان درآمدزایی خود روبرو شده است.
منبع:

1399/02/12
20:26:24
5.0 / 5
3057
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
devsoft