عرضه نرم افزارهای مدیریت منابع سازمانی و شهر الكترونیك بومی در كشور

عرضه نرم افزارهای مدیریت منابع سازمانی و شهر الكترونیك بومی در كشور

توسعه نرم افزار: پژوهشگران یكی از شركت های دانش بنیان سامانه های نرم افزاری مدیریت اطلاعات مكانی (GIS) و زیرساخت اطلاعات مكانی (SDI) را معرفی كردند و كاربردی شدن این سامانه در سازمان ها سبب بی نیازی آنها از نرم افزارهای غیر ایمن خارجی خواهد شد.


به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایسنا، احسان فرشادی، مدیر عامل این شركت دانش بنیان با اعلان اینكه در این شركت توانستیم نرم افزارهایی تخصصی در حوزه های مدیریت منابع سازمانی و شهر الكترونیك را طراحی و پیاده سازی نماییم، اظهار داشت: داده ها و اطلاعات مكانی، از مهمترین و زیرساختی ترین نوع از داده ها، برای برنامه ریزی كلان ملی و سازمانی است و كاربرد این نرم افزار سبب بی نیازی سازمان ها از سامانه های نرم افزاری خارجی غیرایمن می شود.
وی با اعلان اینكه سـامانه جـامع نرم افـزاری مـدیریت اطلاعات مكانی این شركت با نام GeoTajak با تاكید بر ابزارهای متن باز و آزاد توسعه داده شد، افزود: این سامانه محصولی است كه شرایط توسعه قابلیت های كاربردی را دارد. همچون خاصیت های آن می توان به عدم وابستگی كشور به سامانه های نرم افزاری یا سخت افزاری مالكانه خارجی اشاره نمود.
فرشادی افزود: این محصول با قابلیت اسـتفاده از تكنولوژی هـای نــوین در حـوزه نرم افزارهــایی چون GIS، همچون WebGIS و MobileGIS و با توانمندی بالایی در پیاده سازی GIS بعنوان یك زیرساخت سازمانی طراحی و تولید شده است.
مجری طرح از كاربردی شدن این سامانه در شهرداری استان های یـزد، تـبریز، اهـواز، كاشـان، كرمانشـاه و سـمنان آگاهی داد و تصریح كرد: شــركت آب و فاضــلاب اســتان های همــدان، كرمــان، قم، ســمنان، كهگیلویه و بویراحمــد، زنجــان و فــارس هم مشتریان این سامانه ایرانی هستند.
وی ســامانه زیرســاخت حســاب آنلاین شهروندی شامل كیف پول شهروندی و ارائه خدمات شهروندی را از دیگر محصولات این شركت دانش بنیان نام برد و اظهار داشت: همین طور سامانه مدیریت هوشمند آبیاری نیز بعنوان محصولی دیگر در حوزه شهر هوشمند وIOT در این دپارتمان طراحی و تولید شد و بــا مشــاركت یك شركت دانش بنیان دیگر در حوزه الكترونیك، در سال ۱۳۹۸ بصورت عملیاتی نصب گردید و به بهره برداری رسید.
منبع:

1399/02/01
13:56:40
5.0 / 5
3031
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
devsoft