گوگل ایمیل های آلوده درباره ویروس كرونا را می بندد

گوگل ایمیل های آلوده درباره ویروس كرونا را می بندد

توسعه نرم افزار: گوگل اخیرا اعلام نموده كه در هفته گذشته از ارسال میلیون ها ایمیل آلوده به بدافزار و ویروس با عنوان گمراه كننده ویروس كرونا به كاربران جی میل جلوگیری كرده است.


به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایسنا، بیانیه انتشار یافته از طرف شركت گوگل نشان میدهد كه در هفته گذشته هكرها و مجرمان سایبری قصد داشتند بوسیله ارسال ایمیل با موضوع ویروس كرونا كه الان یكی از موضوعات داغ جهان است، روزانه حدود ۱۸ میلیون بدافزار و ویروس را به كاربران پست الكترونیكی جی میل منتشر كنند و با حملات فیشینگ و سایبری بتوانند به اطلاعات كاربران دسترسی پیدا كنند.
گوگل همین طور اعلام نموده كه در هفته گذشته بیش از ۲۴۰ میلیون پیام اسپم در مورد ویروس كرونا را در سرویس خودرا مسدود كرده است.
طبق گزارش وب سایت بیزینس اینسایدر، در ادامه این بیانیه كه گوگل به تمامی كاربران پست الكترونیك جی میل آگهی داده هكرها و مجرمان سایبری با سوء استفاده از ترس و نگرانی افراد در مورد مبتلاشدن به ویروس خطرناك كرونا در تلاش هستند تا با حملات فیشینگ كاربران را مورد هدف قرار دهند و به اطلاعات خصوصی و حساب های كاربری آنها دسترسی و نفوذ پیدا كنند.
كارشناسان گوگل از تمامی كاربران جی میل درخواست كرده اند تا با تكمیل و به روز رسانی قسمت Security Checkup در حساب كاربری جیمیل خود، راه نفوذ هكرها را تا حد زیادی ببندند و همین طور از دانلود فایل و باز كردن ایمیل های ناشناس اجتناب كنند.
منبع:

1399/01/30
16:21:46
5.0 / 5
3135
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
devsoft