در نوروز كرونایی؛

تحلیل مسیریاب بومی از كاهش مراجعات مردم به مكان های پرتردد

تحلیل مسیریاب بومی از كاهش مراجعات مردم به مكان های پرتردد

توسعه نرم افزار: گزارش نقشه و مسیریاب بومی نشان كاهش و تغییر مراجعات مردم به مكان های پرتردد در دوران كرونا در روزهای نوروز را نشان میدهد.


به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از مهر، نقشه و مسیریاب بومی «نشان» با تحلیل داده های كاربران در بازه زمانی مربوط به ۲۰ اسفند ۹۸ تا ۲۰ فروردین ۹۹ از كاهش مراجعات مردم به مكان های پرتردد آگاهی داده است. این گزارش كه با هدف كمك به تصمیم گیران و برای تصمیم گیری بهتر و آگاهی عمومی از روند شهرهای مختلف به دنبال شیوع كرونا به دست آمده، میزان مراجعات كاربران را در ۱۱ شاخص و دسته بندی بومی در مقایسه با رفتار كاربران در بهمن ماه سال ۹۸ مورد بررسی قرار داده است. این اطلاعات با تجمیع حجم بزرگی از درخواست های مسیریابی، جستجو، داده های ترافیكی گردآوری شده و همین طور مشاركت و گزارشات ثبت شده توسط كاربران «نشان« در بازه زمانی یك ماه تولید شده است.
بررسی های صورت گرفته وضعیت تردد و میزان مراجعه كاربران به اماكن مختلف كشور به شرح زیر است: میزان مراجعه به فرودگاههای كشور ۵۸ درصد كاهش پیدا كرد. میزان مراجعه به بانك ها و خودپردازهای كل كشور ۶۲ درصد كاهش پیدا كرد. میزان مراجعه حمل و نقل شهری و قطار شهری كل كشور ۵۸ درصد كاهش پیدا كرد. میزان مراجعه به هایپرماركت ها، فروشگاههای زنجیره ای و میادین میوه و تره بار ۵۱ درصد كاهش پیدا كرد. میزان مراجعه به پمپ گاز و پمپ بنزین در كل كشور ۴۹ درصد كاهش پیدا كرد. میزان مراجعه به بیمارستان، درمانگاه، داروخانه و سایر مراكز درمانی ۶۰ درصد كاهش پیدا كرد. میزان مراجعه به ادارات و سازمان های دولتی ۷۷ درصد كاهش پیدا كرد. میزان مراجعه به مساجد در كل كشور ۷۹ درصد كاهش پیدا كرد. میزان مراجعه به پارك ها و بوستان های كل كشور ۵۴ درصد كاهش پیدا كرد. میزان مراجعه به فروشگاههای موادغذایی، سوپرماركت، نانوایی، میوه و سبزی فروشی، قصابی و لبنیاتی ها در كل كشور ۵۲ درصد كاهش پیدا كرد. میزان مراجعه به رستوران، كافی شاپ، فست فود در كل كشور ۷۴ درصد كاهش پیدا كرد. این گزارش برای ۸ شهر تهران، مشهد، اصفهان، كرج، قم، شیراز، تبریز و رشت نیز به تفكیك میزان مراجعات روزانه مردم به مناطق پرتردد نیز به دست آمده است. بعضی از این اماكن در این ایام به صورت كامل تعطیل بودند كه بر این اساس كاربران كمتر به آنها مسیر گرفته و یا جستجو كرده اند و این مساله به خوبی در داده ها و نمودارهای آماری «نشان» مشهود است. مسیریاب بومی «نشان» اعلام نمود: جهت استفاده از سرویسهای متنوع نقشه و مسیریابی «نشان»، نیازی به ورود به حساب كاربری نیست، بدین جهت هیچ اطلاعات هویتی در اختیار اپلیكیشن «نشان» قرار ندارد. امكان ورود به اپلیكیشن «نشان» برای ذخیره كردن مكانهای شخصی یا مشاركت در تكمیل اطلاعات فراهم است تا كاربر در صورت تمایل بتواند با ورود به سیستم به مكانهای شخصی ذخیره شده و یا سوابق مشاركت هایش در تكمیل اطلاعات دسترسی داشته باشد.»


منبع:

1399/01/25
23:23:53
5.0 / 5
3000
تگهای خبر: سیستم
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
devsoft