كرونا در نزدیكی شما؛

رصد شیوع ویروس كرونا با سایت داوطلبانه كاركنان شركت های فناوری

رصد شیوع ویروس كرونا با سایت داوطلبانه كاركنان شركت های فناوری

توسعه نرم افزار: گروهی سی نفره از كاركنان داوطلب آمازون، اپل و آلفابت با همكاری یكدیگر و ظرف مدت 6 روز وب سایتی را برای رصد شیوع ویروس كرونا راه اندازی كردند.به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از سی ان بی سی، وب سایت مورد اشاره كه كرونا در نزدیكی شما یا covidnearyou نام دارد، با هدف رصد شیوع ویروس كرونا و نحوه گسترش آن به راه افتاده است.
ایده تأسیس این سایت توسط یكی از مدیران شركت آلفابت و همسر وی عنوان شد. آنها وقتی احساس كردند مریض شده و به كرونا مبتلا شده اند، تلاش كردند برای تست دادن به پزشك بازگشت كنند. اما دكتر اعلام نمود چون آنها با هیچ فرد مبتلا به كرونایی در تماس نبوده اند، ضرورتی به این كار نیست.
در نهایت این دو نفر به فكر افتادند برای كمك به افرادی مشابه با خود كه دوست دارند از وضعیت شیوع ویروس كرونا در نقاط مختلف مواجه شوند و از آلوده شدن خود جلوگیری نمایند، با دیگر مهندسان و پزشكان علاقمند تماس بگیرند. برای این كار از تجربیات برخی مهندسان گوگل كه قبلاً همین كار را در مورد ویروس آنفولانزا انجام داده بودند، استفاده شد. همین طور چند پزشك علاقمند در بوستون تجربیات و اطلاعات خودرا دراین زمینه در اختیار مهندسان آلفابت قرار دادند.
در ادامه برخی مهندسان و كاركنان اپل، آمازون، مونگو دی بی، كلود فلیر و برخی شركت های فناوری دیگر به پزشكان داوطلب و پژوهشگران دانشگاه هاروارد پیوستند تا وب سایت covidnearyou.org در دسترس قرار بگیرد.
در این وب سایت نقشه شیوع ویروس كرونا در نقاط مختلف آمریكا برمبنای اطلاعات در دسترس به نمایش درآمده و افراد علاقمند نیز می توانند با افزودن اطلاعات خود به این وب سایت بر غنا و دقت آن بیفزایند. كاربران با پاسخ دادن به برخی از سوالات مطرح شده در این سایت نیز می توانند از ابتلاء یا عدم ابتلای خود به كرونا باخبر شوند و سپس لیستی از اماكن درمانی قابل بازگشت را مشاهده كنند.


منبع:

1399/01/06
12:31:27
5.0 / 5
3516
تگهای خبر: آمریكا , شركت , فناوری , گوگل
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
devsoft