یك مقام مسئول خبر داد

اعلام آمادگی ۸۰فروشگاه اینترنتی برای مشاركت در جشنواره فروش بهاره

اعلام آمادگی ۸۰فروشگاه اینترنتی برای مشاركت در جشنواره فروش بهاره

به گزارش توسعه نرم افزار رئیس مركز توسعه تجارت الكترونیك وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: راهبرد كشور در شرایطی كه نمی تواند حضوری خدمت بدهد، باید به سمت خدمات غیر حضوری سوق پیدا كند.به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از برنامه تلویزیونی پایش، علی رهبری با اشاره به كرونا سبب صدمه به كسب و كارهای كشور شده است، اظهار داشت: راهبرد كشور در شرایطی كه نمی تواند حضوری خدمت بدهد، باید به سمت خدمات غیر حضوری سوق پیدا كند، در حال تلاش هستیم خدماتی كه از جانب حاكمیت عرضه می شود، به صورت الكترونیكی صورت گیرد.
وی بیان نمود: جشنواره مجازی بهاره بدین صورت است كه كسب و كارها خدمات خویش را به صورت اینترنتی و غیر حضوری انجام دهند، این كار البته احتیاج به مقدماتی دارد كه در حال فراهم آوری است.
مدرس اظهار داشت: در نگاه كلان باید زیرساخت های برگزاری این جشنواره ها در بین مدت ایجاد شود، تا آینده هم بتوان از آنها استفاده نمود.
این مسئول وزارت صنعت با اشاره به اینكه هدف جشنواره اینترنتی بهاره عرضه خدمات آسان به مردم است، اضافه كرد: اینترنت این جشنواره مجانی است و در طول آن روزانه قرعه كشی انجام می شود و هر روز به ۴ نفر ۵ میلیون تومان هدیه داده می شود.
وی افزود: تا این لحظه ۸۰ فروشگاه اینترنتی اعلام آمادگی برای حضور در این جشنواره داشته اند، فروشگاه ها هم خدمات مختلفی به مردم عرضه می دهند و از جمعه این جشنواره شروع به كار كرده است.
رهبری اظهار داشت: برنامه ای با اتاق اصناف در مورد كسب و كارهایی كه فروش اینترنتی ندارند، طراحی شده، بدین صورت كه فروشگاه های اینترنتی عضو جشنواره به این واحدهای صنفی غرفه هایی مجانی را اختصاص می دهند تا این واحدهای صنفی بتوانند به راحتی از فروش اینترنتی استفاده كنند.
رئیس مركز توسعه تجارت الكترونیك وزارت صنعت، معدن و تجارت، توضیح داد: به واحدهای صنفی كه دانش لازم برای كار با اینترنت نداشته اند هم آموزش های لازم داده شده است.
رهبری افزود: حضور در بازار تجارت الكترونیك، امكان رقابت و بازاریابی را هم برای فروشنگان فراهم می آورد، بسترهای فروشگاه های اینترنتی، یك سری هشتگ برای فروشندگان تولید كرده اند كه اگر فروشندگان كالاهای خویش را با این هشتگ به فروش رسانند، در یك بخش ویژه در سایت برای آنها تبلیغ می كنند.
وی بیان نمود: هم اكنون فرصت ایجاد فروشگاه های اینترنتی جدید نیست، و ما فعلاً در حال ساماندهی كردن فروشگاه های اینترنتی فعلی و استفاده از ظرفیت آنها هستیم، برای پس از سال روی اینكه خدماتی را به فروشگاه های جدید الاحداث بدهیم، برنامه هایی خواهیم داشت.
این مقام مسئول اظهار داشت: در چندین سال گذشته برای تجارت الكترونیك كشور زحمات زیادی كشیده است و در بعضی شاخص ها ما از نظر جهانی رتبه خوبی داریم، پارسال ۲۰۸ هزار میلیارد تومان میزان تجارت الكترونیك كشور بوده و یك میلیارد و ۳۰۰ هزار تعداد معامله الكترونیك كشور بوده است.
وی اضافه كرد: البته وقتی كسب و كارهای ما به صورت حضوری فروش بیشتری دارند، طبیعی است برای ورود به بازار اینترنتی كند عمل كنند.
رهبری با اشاره به اینكه احتیاج به مشوق هایی برای حضور كسب و كارها در فضای الكترونیكی است، اظهار داشت: بعنوان مثال می توان از اهرم مالیات بر ارزش افوده برای این مورد بهره برد و كسب و كارهایی كه فروش اینترنتی دارند مالیات ارزش افزوده كمتری بپردازند.
وی افزود: هم اكنون اغلب راهكارها برای مقابله با كرونا از جنس تعویق و تخفیف است اما فرصت تجارت الكترونیك می تواند تهدید را به فرصت تبدیل كند و باید پیش از وقوع حادثه به فكر آن بود.
مسئول تجارت الكترونیك كشور در انتها اضافه كرد: در جشنواره اینترنتی بهاره قرار بر این است هر استان واحدهای صنفی خویش را در فروشگاه های مختص همان استان سازماندهی كنند، اگر هماهنگی بین اصناف صورت پذیرد افرادی كه كالاهای كشاورزی هم به فروش می رسانند می توانند از این بستر استفاده كنند.

1398/12/24
14:18:02
5.0 / 5
3369
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
devsoft