هوش مصنوعی متون قدیمی ویكی پدیا را بازنویسی می كند

هوش مصنوعی متون قدیمی ویكی پدیا را بازنویسی می كند

به گزارش توسعه نرم افزار محققان یك سیستم ˮهوش مصنوعیˮ ساخته اند كه می تواند به صورت خودكار متون قدیمی در ویكی پدیا را بازنویسی كند.


به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، این سیستم كه ساخت محققان دانشگاه "ام آی تی" است، به صورت خودكار جملات قدیمی و منسوخ در ویكی پدیا را بازنویسی می كند.
از آنجائیكه كاربران گوناگونی متون مورد نظر را خویش را به ویكی پدیا وارد می كنند، سیستم هوش مصنوعی ساخت محققان "ام آی تی"، لحن انسانی متن را حفظ می نماید. به صورتی كه با خواندن متن بروزرسانی شده، ناهماهنگی در متن به وجود نمی آید.
این سیستم كه مبتنی بر "یادگیری ماشین" است، به نحوی آموزش دیده شده كه می تواند تفاوت میان جملات یك مقاله در ویكی پدیا با جملاتی كه مدعی شده بروزرسانی شده اند را درك كند.
"یادگیری ماشین" یكی از شاخه های وسیع و پركاربرد هوش مصنوعی است كه به تنظیم و اكتشاف شیوه ها و الگوریتم هایی می پردازد كه بر مبنای آنها كامپیوتر ها و سامانه ها توانایی یادگیری پیدا می كنند.
اگر سیستم مذكور تناقضی میان این دو جمله پیدا كند، كلماتی كه باید همچون حذف شوند و كلماتی كه باید باقی بمانند را شناسایی می كند.
بعد از آن، یك چهارچوب رمزگذار- رمزگشا تصمیم می گیرد كه چگونه جملات ویكی پدیا را بازنویسی كند.
همچنین، این سیستم هوش مصنوعی می تواند برای تكمیل مجموعه داده ها استفاده گردد. بدین سان دقت و صحت متون در ویكی پدیا هم افزایش می یابد.
هنوز این سیستم آماده استفاده نیست و اگر محققان آنرا اصلاح كنند، امكان دارد برای ایجاد ویرایش های جزئی در ویكی پدیا، مقاله های خبری و یا سایر اسناد مفید باشد.1398/11/25
14:11:16
5.0 / 5
4802
تگهای خبر: آموزش , سیستم , كامپیوتر
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
devsoft