نائب رئیس زیرساخت مطرح كرد؛

ماجرای حمله هكری روز گذشته به شبكه اینترنت كشور

ماجرای حمله هكری روز گذشته به شبكه اینترنت كشور

به گزارش توسعه نرم افزار نایب رییس شركت ارتباطات زیرساخت درباره حمله هكری روز گذشته به شبكه اینترنت كشور توضیح داد و اظهار داشت: هدف مشخصی در این حمله وجود نداشته كه بخواهد سایت یا سرویس دولتی خاص را از كار بیاندازد.به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از مهر، سجاد بنابی با اشاره به حمله هكری روز گذشته اظهار نمود: روز گذشته ساعت ۱۱ و ۴۴ دقیقه یك حمله DDOS یا منع توزیع شده سرویس به شبكه اینترنت كشور شامل همه IP هایی كه در شبكه فعال بودند، صورت گرفت.
نائب رئیس شركت ارتباطات زیرساخت با اشاره به اینكه این حمله توزیع شده بوده و از مبادی و مقاصد مختلفی صورت گرفت، اضافه كرد: این حمله هكری حدودا بزرگترین حمله ای بوده كه به تا امروز به شبكه اینترنت ایران اتفاق افتاده است.
وی با بیان این مطلب كه در این حمله میلیون ها IP مبدا مختلف و توزیع شده در كشورهای مختلف دنیا وجود داشته است، تصریح كرد: هدف مشخصی هم در این حمله وجود نداشته كه به صورت مثال بخواهد سایت یا سرویس دولتی خاص را از كار بیاندازد.
بنابی با اشاره به اینكه با حجم حمله ای كه اتفاق افتاد، دسترسی كاربرها به شبكه های مختلف بین الملل مختل می شود، اضافه كرد: این حمله هكری از ساعت ۱۱ و ۴۴ دقیقه آغاز شد و از ۱۲ و نیم مقابله با آن صورت گرفت و در نهایت ساعت ۱۶ و ۳۰ دقیقه مشكل برطرف شد.

1398/11/20
23:31:47
5.0 / 5
4225
تگهای خبر: اینترنت , شبكه , شركت
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
devsoft