واردات گوشی ۲ و نیم برابر شد

واردات گوشی ۲ و نیم برابر شد

به گزارش توسعه نرم افزار جدیدترین آمار انتشار یافته از جانب وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) حاكی از ۲.۵ برابر شدن واردات گوشی همراه در هشت ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه پارسال است.


به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایسنا، بر طبق این آمار در هشت ماهه نخست سال جاری مجموعا هشت میلیون و ۹۴۷ هزار و ۹۹۶ عدد گوشی همراه در سامانه همتا ثبت شده كه نسبت به واردات سه میلیون ۵۴۲ هزار و ۳۳۳ گوشی همراه ثبت شده در مدت مشابه سال قبل ۱۵۲.۶ درصد افزایش داشته است.
آمار ها نشان داده است در این مدت سه میلیون و ۳۵۴ هزار و ۲۰۰ گوشی مسافری و پنج میلیون و ۵۹۳ هزار و ۷۹۶ گوشی همراه واردی در سامانه همتا ثبت شده كه نسبت به هشت ماهه اول سال قبل به ترتیب ۱۱۷.۸ و ۱۷۹.۳ درصد افزایش داشته است.
این در شرایطی است كه طبق اعلام انجمن واردكنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی مصرف كشور به صورت ماهانه چیزی حدود یك میلیون و ۲۰۰ هزار تا یك میلیون و ۵۰۰ هزار دستگاه تلفن همراه می باشد، اما به تازگی رئیس این انجمن گفته بود كه هم اكنون شركت های واردكننده با مشكلات عدیده ای در زمینه تخصیص ارز و ثبت سفارش مواجهند و در صورت ادامه این روند به احتمال زیاد بازار شب عید متلاطم خواهد بود.
در این میان به نظر می آید تولید گوشی همراه در هشت ماهه نخست سال جاری با كاهش مواجه بوده، به صورتی كه در این مدت ۲۴۶ هزار و ۶۶۱ گوشی همراه تولیدی در سامانه همتا ثبت شده كه نسبت به ثبت ۲۹۱ هزار و ۲۲۰ عدد در مدت مشابه سال قبل ۱۵.۳ درصد كاهش داشته است. این در شرایطی است كه تولید موبایل در هفت ماهه امسال رشد ۷.۲ داشته است.


1398/10/30
13:41:46
5.0 / 5
4282
تگهای خبر: بازار , شركت
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
devsoft