رفع صدمه پذیری خطرناك در مرورگر مایكروسافت

رفع صدمه پذیری خطرناك در مرورگر مایكروسافت

به گزارش توسعه نرم افزار مایكروسافت تأیید كرده كه بزودی یك صدمه پذیری امنیتی خطرناك را در مرورگر اینترنت اكسپلورر برطرف خواهد نمود.به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از انگجت، مایكروسافت سواستفاده از صدمه پذیری مورد اشاره را تأیید كرده، اما می گوید این صدمه پذیری در حد محدودی است. این شركت به جزئیات بیشتری در این حوزه اشاره نكرده است.
حفره امنیتی مذكور به مهاجمان امكان می دهد تا حافظه موتور مرورگر مایكروسافت را دستكاری كرده و مورد سواستفاده قرار دهند. اشكال مذكور مربوط به نسخه های IE۹، IE۱۰ و IE۱۱ مرورگر اینترنت اكسپلورر است.
با اجرای كدهای مخرب از راه این مرورگرها، امكان نفوذ به كامپیوتر های شخصی و سرقت اطلاعات خصوصی آنها وجود خواهد داشت. هفته گذشته شركت موزیلا هم از وقوع نقص مشابهی در مرورگر فایرفاكس اطلاع داده بود.
وقوع حملات مشابه به مرورگرهای اینترنتی سبب شده تا وزارت امنیت داخلی آمریكا با صدور یك بیانیه به كاربران اینترنت سفارش كند تا در زمان استفاده از مرورگرها برخی دسترسی های برنامه جاوا را غیرفعال كنند و همچون امكان دسترسی به jscript.dll را محدود كنند.
موزیلا اعلام نموده برای حل مشكل مذكور بزودی یك وصله نرم افزاری عرضه می كند، اما مایكروسافت می گوید این كار را تا ماه آینده و همزمان با عرضه بسته امنیتی به روزرسان خود انجام می دهد.

1398/10/29
15:46:12
5.0 / 5
4294
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
devsoft