افزونه مرورگر اطلاعات مشتریان آمازون را جمع آوری كرد

افزونه مرورگر اطلاعات مشتریان آمازون را جمع آوری كرد

توسعه نرم افزار: شركت آمازون اعلام نموده یك افزونه مرورگر كه در پروسه خرید آنلاین به مشتریان كمك می نماید، اطلاعات شخصی آنان همچون نام و آدرس پستی را جمع آوری كرده است.


به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از مهر به نقل ازدیلی میل، بنظر می رسد افزونه مرورگری به نام Honey اطلاعات كاربران را فاش می كند. شركت آمازون از كاربرانش خواسته تا این افزونه را حذف نمایند. افزونه مذكور در پروسه خرید به مشتری كمك می نماید و رایگان است. هنگامیكه مشتری مشغول خرید آنلاین است، این افزونه بطور اتوماتیك كدهای كوپن تخفیف را می یابد و ثبت می كند. اما حالا آمازون اعلام نموده افزونه مذكور یك ریسك امنیتی است.
این شركت اعلام نموده هنگامیكه در فصل تعطیلات مشتریان مشغول بررسی و خرید از وب سایت آمازون بوده اند، سرویسHoney اطلاعات كاربران را جمع آوری كرده است. اتهامات در حالی اعلام می شود كه یك هفته قبل شركت پرداخت آنلاین «پی پال» این سرویس را به قیمت ۴ میلیارد دلار خرید. بعضی از كارشناسان معتقدند دلیل این ادعای آمازون نگرانی درباره رقابت در بازار است. با این وجود سخنگوی آمازون در ایمیلی به دیلی میل نوشت: آمازون حفظ حریم شخصی مشتریان را بطور جدی دنبال می كند. هدف ما آگهی به مشتریان درباره افزونه هایی در مرورگرها است كه اطلاعات شخصی افراد مانند نام، آدرس پستی، اطلاعات خرید و روش پرداخت را بدون اجازه جمع آوری می كنند. البته Honey هنوز نسبت به این اتهامات هیچ گونه اظهار نظری نكرده است. این سرویس در حقیقت به مشتریان كمك می نماید هنگام خرید قیمت اجناس را مقایسه و از كوپن های تخفیف استفاده كنند.


منبع:

1398/10/22
19:22:19
5.0 / 5
4255
تگهای خبر: آنلاین , بازار , خرید , شركت
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
devsoft