بازنده رقابت غول های تكنولوژی در شبكه ۵G كیست؟

بازنده رقابت غول های تكنولوژی در شبكه ۵G كیست؟

به گزارش توسعه نرم افزار كارشناسان اعتقاد دارند كه كاربران و خریداران محصولات مجهز به شبكه ۵G تنها بازندگان رقابت تنگاتنگ میان غول های تكنولوژی هستند.


به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایسنا، اوایل سال ۲۰۱۲ میلادی بود كه اتحادیه بین المللی مخابرات (ITU) تحت نظر سازمان ملل برنامه ای را برای توسعه تیم ارتباطات بین المللی موبایلی (IMT) برای افق ۲۰۲۰ و فرای آن (IMT-۲۰۲۰) شروع كرد. در نتیجه رسماً یك مسابقه جهانی برای تعیین نسل پنجم شبكه موبایل آغاز شد و از آن پس، شاهد رقابت تنگاتنگی میان اپراتورهای اینترنت و تلفن همراه در سراسر جهان هستیم كه هر یك بدنبال برقراری و راه اندازی نسل جدید و پرسرعت اینترنت ۵G در كشورهای مختلفی همچون كره جنوبی، ژاپن، چین، ایالات متحده آمریكا، استرالیا، خیلی از كشورهای اروپایی و غیره هستند تا هرچه زودتر امكان بهره مندی از اینترنت پرسرعت و سایر خدمات مربوط به نسل پنجم شبكه ارتباطات را برای كاربران و مشتركان خود فراهم بیاورند.
از آنجائیكه خیلی از شركت های تكنولوژی و تولیدكننده موبایل هم زمان با اپراتورهای مخابراتی در تلاشند به توسعه و برقراری نسل پنجم اینترنت همراه معروف به شبكه ۵G بپردازند، كاربران و علاقمندان بسیاری به خریداری و استفاده از محصولاتی با قابلیت پشتیبانی از شبكه ۵G روی آورده اند.
حالا اخیرا كارشناسان و تحلیل گران فعال در حوزه فناوری خاطرنشان كرده اند كه در رقابت شدید و تنگاتنگ شبكه ۵G كه در بین غول های تكنولوژی و شركت های تولیدكننده موبایل درگرفته بود، این كاربران بودند كه بازنده ماجرا بودند.
طبق گزارش وب سایت سی نت، پیشتر هم گزارش های منتشره به نقل از كارشناسان انتشار یافته بود كه خطاب به كاربران اعلام نموده بودند علیرغم این كه شركت های تولیدكننده موبایل این روزها به شدت بر روی تولید و عرضه گوشیهای هوشمند مجهز به فناوری شبكه اینترنت ۵G تمركز كرده اند، كاربران فعلاً برای خریداری این محصولات دست نگه دارند و بالافاصله پس از رونمایی اولین گوشی هوشمند مجهز به این فناوری به خریداری و تهیه آن اقدام نكنند.
به عقیده این كارشناسان، از مهم ترین دلایلی كه كاربران هم اكنون باید از خریداری گوشیها و محصولاتی با قابلیت پشتیبانی از شبكه ۵G چشم پوشی كنند، می توان به پوشش دهی و آنتن دهی ضعیف در بیش تر مناطق جهان، گران قیمت بودن این محصولات، محدودیت در انتخاب اپراتور مخابراتی، نبود زیرساخت های لازم برای برقراری و استفاده از شبكه ۵G و در آخر نبود كاربردهای مختلف جهت استفاده از شبكه پرسرعت ۵G روی گوشی همراه اشاره نمود.
با عنایت به افزایش روز افزون محبوبیت تكنولوژی های جدید و گسترش تلاش و فعالیت شركت های مختلف تكنولوژی و اپراتورهای بین المللی برای برقراری و توسعه زیرساخت های لازم برای فناوری نسل پنجم اینترنت ۵G، می توان اظهار داشت كه یك ماراتن و رقابت تنگاتنگی میان این غول های تكنولوژی درگرفته است و هر یك از آنها در تلاشند اولین اپراتور و شركت مخابراتی باشند كه امكان دسترسی و بهره برداری از جدیدترین نسل از اینترنت ۵G را در اختیار كاربرانشان قرار می دهند.
نسل پنجم شبكه تلفن همراه ۵G، استانداردهای پیشنهادی برای نسل جدید ارتباطات سیار است كه بعد از نسل چهارم شبكه تلفن همراه فعلی عرضه می شود. خیلی از بزرگترین شركت های مخابراتی و اپراتورهای فعال در جهان نظیر نوكیا، اریكسون، هواوی، ال جی، اسپرینت و غیره به شدت در حال رقابت جهت راه اندازی اولین شبكه اتصال به اینترنت نسل پنجم ۵G هستند. نسل پنجم شبكه تلفن همراه ۵G، استانداردهای پیشنهادی برای نسل جدید ارتباطات سیار است كه بعد از نسل چهارم شبكه تلفن همراه فعلی عرضه می شود.1398/10/05
15:17:01
5.0 / 5
4635
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
devsoft