درآمدزایی فیسبوک از محتوای نفرت پراکنی

درآمدزایی فیسبوک از محتوای نفرت پراکنی

به گزارش توسعه نرم افزار، بر اساس گزارش Tech Transparency Project، این شبکه اجتماعی در بخش جستجو، تبلیغاتی را در ارتباط با گروههای افراطی حامی برتری سفید پوستان منتشر نموده است.


به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ورج، این درحالی است که چنین محتوایی در پلت فرم ممنوع شده است. این گزارش نخست توسط واشنگتن پست منتشر و در آن اشاره شد ۱۱۹ صفحه و ۲۰ گروه فیس بوکی مربوط به سازمان های حامی برتری سفید. پوستان، در این پلت فرم فعال می باشند.

پژوهشگران با بهره گیری از منابع مختلف، حضور ۲۲۶ گروه نفرت پراکنی یا سازمان های خطرناک را در فیسبوک جستجو کردند و متوجه شدند بیش از یک سوم گروههای مذکور در پلت فرم فعالیت می نمایند. این تحقیق نشان داد با وجود اصرار فیسبوک بر آنکه از محتوای نفرت پراکنی درآمدزایی نمی کند، اما تبلیغات این شبکه اجتماعی در ۴۰ درصد کاوشهای مربوط به گروههای مذکور مشاهده می شدند.

میان گروههای حامی برتری سفید پوستان که در این گزارش شناسایی شدند، حدود ۲۴ صفحه توسط فیسبوک و بطور خودکار به وجود آمده بودند. هنگامیکه کاربران علایق، محل کار یا کسب و کارخود را بدون یک صفحه خاص لیست می کنند، پلت فرم بطور خودکار صفحاتی می سازد.

چالش ایجاد خودکار صفحات حامیان برتری سفید پوستان قبلاً در یک تحلیل سال ۲۰۲۰ Tech Transparency Project نیز مطرح شده بود. دنی لور سخنگوی متا ادعا می کند ۲۷۰ گروه از طرف شرکت سازمان حامی برتری سفیدپوستان شناسایی و از فیسبوک حذف شده اند. همین طور این شرکت مشغول سرمایه گذاری در فناوری، استخدام نیرو و تحقیق برای ایمن نگه داشتن پلت فرم است.
 


منبع:

1401/05/20
13:47:14
5.0 / 5
196
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
devsoft